მომავლის თასი 2016 იწყება

ხუთშაბათი, 02 ივნისი, 2016 - 17:39

3 ივნისს სტარტს აიღებს ივიკო ჭელიძის  სახელობის საერთაშორისო საფეხბურთო ტურნირი ‘’მომავლის თასი’’. მომავლის თასის წლევანდელ გათამაშებში მონაწილეობას მიიღებენ   2004 წელს დაბადებული ჭაბუკები.

აღნიშნული ტურნირი მეორედ იმართება და მასში მონაწილეობას 12 გუნდი მიიღებს.  ქართული გუნდების გარდა, ტურნირში  მონაწილეობის სურვილი გამოთქვა ვლადიკავკაზის ‘’იუნოსტმა’’.

მონაწილე 12 გუნდი 3 ჯგუფში გადანაწილდა,  ¼ ფინალში პირველ მეორე ადგილზე გასული გუნდები  და ორი საუკეთესო მესამე ადგილოსანი ითამაშებენ.

თამაშები თბილისში, საბურთალოზე, ‘’ბენდელას’’ სტადიონზე გაიმართება.

ტურნირის გახსნის ცერემონიალი 3 ივნისს 12 საათზე  ბენდელას სტადიონზე  გაიმართება. 

      A ჯგუფი 

  1. საბურთალო 2. განთიადი კასპი 3. რუსთავი 4. ლოკომოტივი

                 I  ტური    3 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „ლოკომოტივი”      11:00  
  2.  „განთიადი კასპი” – „რუსთავი”       11:00   

                II  ტური     4 ივნისი

  1. „საბურთალო” – „რუსთავი”              11:00
  2.  „განთიადი”  –  „ლოკომოტივი”        11:00

               III  ტური     5 ივნისი

  1. „საბურთალო ” – „განთიადი კასპი”  12:00
  2. „რუსთავი” – „ლოკომოტივი”             12:00

სატურნირო მდგომარეობა

   N

1.

საბურთალო  თბილისი

0

0

0

0

0-0

0

2.

განთიადი კასპი

0

0

0

0

0-0

0

3.

რუსთავის რუსთავი

0

0

0

0

0-0

0

4.

ლოკომოტივი

0

0

0

0

0-0

0


                            B ჯგუფი

1. დინ. აკადემია 2. მართვე ქუთაისი 3. სამთავისი კასპი 4. საბ. ბენდელა         

                   I  ტური    3 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „საბ. ბენდელა”             10:00
  2.  „მართვე ქუთაისი” – „სამთავისი კასპი”   13:00

                II  ტური     4 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „სამთავისი კასპი”         12:00
  2.  „მართვე ქუთაისი”  –  „საბ. ბენდელა“      12:00

                III  ტური     5 ივნისი

  1. „დინ. აკადემია” – „მართვე ქუთაისი”       11:00
  2. „სამთავისი კასპი” – „საბ. ბენდელა“          11:00

სატურნირო მდგომარეობა

   N

1.

დინ. აკადემია თბილისი

0

0

0

0

0-0

0

2.

მართვე ქუთაისი

0

0

0

0

0-0

0

3.

სამთავისი კასპი

0

0

0

0

0-0

0

4.

საბ. ბენდელა  თბილისი

0

0

0

0

0-0

0


                          C   ჯგუფი 

1. იუნოსტი ვლადიკავკაზი 2. ივიკოს მეგობრები 3. დინამო ბათუმი 4. საბ სკოლა

                   I  ტური    3 ივნისი

  1. „იუნოსტი ვლად.“ – „საბ. სკოლა“              10:00
  2.  „ივიკოს მეგობრები” – „დინამო ბათუმი” 13:00   

                  II  ტური     4 ივნისი

  1. „იუნოსტი ვლად.“ – „დინამო ბათუმი”     10:00
  2.  „ივიკოს მეგობრები”  –  „საბ. სკოლა“        10:00

                  III  ტური     5 ივნისი

  1. „იუნოსტი ვლად.“ – „ივიკოს მეგობრები“  10:00
  2. „დინამო ბათუმი” – „საბ. სკოლა“               10:00 

სატურნირო მდგომარეობა

   N

1.

იუნოსტი ვლადიკავკაზი

0

0

0

0

0-0

0

2.

ივიკოს მეგობრები

0

0

0

0

0-0

0

3.

დინამო ბათუმი

0

0

0

0

0-0

0

4.

საბ. სკოლა

0

0

0

0

0-0

0


 6 ივნისი

9 – 12 ადგილები   10:00

¼ ფინალი               11:00 და 12:00

 

½  ფინალი             18:00

 


 7 ივნისი

3 – 4 ადგილები  

ფინალი

ტურნირის ორგანიზატორია ქალაქ თბილისის ფეხბურთის ფედერაცია, საქართველოს ფეხბურთის ფედერაცია, მერიის პატრონაჟით.

გენერალური სპონსორია VTB ბანკი.

მსგავსი სიახლეები

სოციალური ქსელი

გამოკითხვა

ეთანხმებით თუ არა ქვეყანაში არსებულ ნარკოპოლიტიკას

ვალუტა

  • 2.67
  • 3.01
  • 3.36
  • 0.04
  • 0.49
  • 1.57